dokumenty biznesoweProwadzenie działalności gospodarczej wymaga przepływu dużej ilości dokumentów. W przypadku działalności międzynarodowej często dokumentacja musi być sporządzona w j. angielskim, co wymaga jej tłumaczenia przysięgłego na j.polski.
Wykonuję tłumaczenia przysięgłe następujących dokumentów biznesowych, bankowych i podatkowych:

  • akty założycielskie, statuty i umowy spółki;
  • umowy handlowe;
  • dokumenty przetargowe;
  • faktury handlowe;
  • sprawozdania finansowe, rachunki zysków i strat, bilanse, sprawozdania z działalności spółki;
  • wyciągi bankowe;
  • dokumenty podatkowe (m.in. P60, P45).

Prowadząc działalność gospodarczą, niejednokrotnie możemy nawiązywać współpracę z zagranicznymi firmami. W takich momentach dość często potrzebne jest fachowe tłumaczenie umowy lub innych dokumentów biznesowych. Wymaga to rozległej znajomości zarówno języka, jak i branży. Dodatkowym utrudnieniem jest też lokalizacja kulturowa. Przekład tego typu musi być poprawnie zinterpretowany, dlatego tłumacz musi dobrze znać różnice kulturowe pomiędzy odbiorcami tekstu. Przy tym wszystkim trzeba pilnować, aby dokument zachował swój sens. Tłumaczenia biznesowe muszą być wykonywane przez osobę, która rozumie, na czym polega dialog międzykulturowy. Różnice kulturowe mogą dotyczyć przede wszystkim poczucia humoru, mentalności oraz zwyczajów obowiązujących podczas kontaktów biznesowych. Celem tłumaczeń jest umożliwienie bezproblemowej i płynnej komunikacji pomiędzy stronami.

Moje biuro gwarantuje wysokiej jakości tłumaczenia dokumentów biznesowych z wielu branż. Będą to zarówno tłumaczenia w trybie zwykłym, jak i w przysięgłym. Najczęstszymi tłumaczonymi tekstami w zakresie biznesu są e-maile, korespondencja firmowa, przygotowanie scenariusza rozmów telefonicznych oraz różnego rodzaju kontrakty. Co ważne, zlecenia na tłumaczenia biznesowe można składać przez siedem dni w tygodniu. Moje biuro wyróżnia się krótkim czasem realizacji, który jednocześnie idzie w parze z najwyższą jakością usług. Zlecenie tłumaczenia w moim biurze daje pewność, że Państwa firma będzie działać jeszcze sprawniej, a współpraca z zagranicznymi firmami pozwoli na powiększenie zysków.

Tłumaczenia dokumentacji – dlaczego u mnie?

Wykonuję tłumaczenia firmowe profesjonalnie, ponieważ posiadam wieloletnie doświadczenie w tłumaczeniu dokumentacji biznesowych. Potrafię dobrać właściwą terminologię oraz stylistykę zdań w taki sposób, aby przekład był jak najwierniejszy i spójny. Drugą bardzo ważną zaletą jest relatywnie niska cena w stosunku do jakości tłumaczenia, przystępna dla każdego klienta. Z moich usług mogą korzystać zarówno duże firmy, jak i mali przedsiębiorcy, którzy chcą rozwinąć skrzydła dzięki współpracy zagranicznej.

Moja oferta jest dla Ciebie!

Moje usługi kierujemy przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy zarządzają własną firmą. Moim zadaniem jest tłumaczenie wszystkich tekstów związanych z działalnością gospodarczą. Zawsze zachowuję odpowiednią formę dokumentu oraz stosuję słownictwo zgodne ze standardami tekstów biznesowych, a co za tym idzie, dostosowuję do branży, w której działa dane przedsiębiorstwo. Gwarantuję także pełne bezpieczeństwo poufnych informacji powierzonych mi w związku z tłumaczeniem.

Dokumenty, które podlegają tłumaczeniom to: umowy, akty założycielskie spółek, korespondencja handlowa i służbowa, faktury, wyciągi z rejestrów handlowych, bilanse, sprawozdania, raporty, protokoły, regulaminy.

Moje tłumaczenia pomogą nawiązać kontakty biznesowe

Cel, jaki mi przyświeca podczas codziennej pracy, to ułatwienie nawiązywania kontaktów firmom, które chcą stać się przedsiębiorstwami międzynarodowymi. Dzięki skorzystaniu z tłumaczenia biznesowego, działalność na rynku zagranicznym może rozwinąć się znacznie szybciej. Przez moją pracę ułatwiam w zbudowaniu pomostu pomiędzy przedstawicielami różnych kultur oraz narodowości, zapewniając przy tym pełne zrozumienie pomiędzy obiema stronami. Dzięki temu negocjacje są prostsze oraz prowadzone w dużo milszej atmosferze, co w przyszłości przekłada się na zyski oraz większą ilość nowych kontaktów z zagranicznymi firmami.

Kategorie: Bez kategorii